Náš spolek pořádá každý rok pro zájemce o indiány společná táboření. Jednou za sedm let se ale většina českých i slovenských euroindiánských tlup a jednotlivců sjede na společném Československém táboře. V roce 2019 nastane právě doba takového setkání a my pro něj poptáváme nové místo – tábořiště.
Jde nám o pronájem / půjčku / případně i prodej louky velikosti alespoň 2,5 h ideálně někde v severní polovině Moravy, ale nepohrdneme i jinou moravskou popř. západoslovenskou lokalitou. Rádi bychom ale i koupili vlastní tábořiště nezávisle na této akci – kdekoli v celé České republice.

Místo by mělo být u vodního toku (větší potok, říčka), nejlépe s blízkým pramenem či studánkou (ale můžeme pitnou vodu i dovážet), dobře dostupná po zpevněné komunikaci, ale bez viditelných civilizačních prvků (el. vedení, stavby, silnice), s blízkými lesy pro sběr klacků na otop.

Termín setkání je 16 dnů v srpnu 2019 (konkrétnější termín zatím není určen – předpokládáme jeho synchronizaci s majiteli lokality). Na místo se sjede asi 150 – 200 osob s +/- 50 týpími, několika koňmi a psy. Pokud by šlo o zavedené tábořiště uvítáme když na místě budou nějaké týpiové tyče k vypůjčení, ale není to podmínkou, předpokládáme jejich dovezení. Po ukončení setkání bude louka předána v původním stavu (nepočítáme-li zválenou, či vypasenou trávu).

Pokud byste o nějaké takové lokalitě věděli, nebo byli přímo jejími vlastníky ochotnými ke spolupráci, ozvěte se nám prosím na nacelnik.ic@gmail.com. Děkujeme všem za spolupráci, tipy a nabídky.