Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

3. Československý tábor

Srpen 12 - Srpen 25

Indian Corral W. I. z. s. srdečně zve všechny příznivce a obdivovatele nezcivilizovaného života v Severní Americe 18. a 19. století, zvláště pak milovníky původních Američanů – indiánů, na společný euroindiánský
3. ČESKOSLOVENSKÝ TÁBOR
který proběhne ve dnech 12. – 25. srpna 2019
v údolí potoka Nedvědička poblíž obce Rovné u Nového Města na Moravě.

Jen jednou za sedm let se dohromady setkává většina českých a slovenských (ale i dalších zahraničních) tlup v jednom jediném táboře. Pokaždé se tak děje na Moravě a právě letos ten čas nadešel. Každé z těchto dlouho očekávaných setkání má své speciální téma. Po bizonovi a koních budou letošním tématem: “Jelenovití“. Můžete se tak těšit na jednotlivé aktivity: Výroba šípů za použití nástrojů z paroží; Jelení nástroje při štípání pazourků a jak na to; Výroba headroachu – mužské ozdoby hlavy; Blok drobných přednášek typu „Krůžok“: jelenovití v přírodě, v kuchyni, v pravěku, v symbolice, v historii; Jelení lov pro aktivní lukostřelce; Hra s jeleny pro dospívající atd…

Tábor je otevřen pro každého, komu se líbí táboření v indiánském stylu, bez ohledu na to, jestli je běloch, černoch, asiat či indián. Není podmínkou ani to, jestli jste woodcrafter, člověk provozující expertentální archeologii, oživenou historii, nebo jen vyjedete jednou za rok na dětský tábor v indiánském stylu. Nezáleží ani na tom, jak hluboké znalosti máte o národech obývající Severní Ameriku a o jejich životě. Co je však důležité, je právě zájem o indiány, ale také tolerance k druhým. Podmínkou Vaší účasti je kromě alespoň základního stylového oblečení a vybavení (táboření bude probíhat ve stylu DO roku 1890), také zaplacení účastnického poplatku.

– Převoz tyčí a dřeva proběhne v sobotu a v neděli 10. A 11. srpna 2019. Tento víkend je již možné na tábořišti pobývat. Současně se ale bude teprve bourat předchozí skautský tábor. Uvítáme jakékoliv pomocníky. Přespat ze soboty na neděli bude možné ve velkém otevřeném „rogalu“.
– V pondělí 12. srpna je tábořiště po celý den otevřené pro najetí aut a jejich vyložení. Parkovat budou auta na pronajaté lokalitě v obci Rovné. Podmínkou je s sebou vzít nějakou nádobu pod motor na zachytávání nebezpečných látek (oleje apod.)!
– Slavnostní zahájení proběhne v úterý 12. srpna a od této chvíle již nebude možný přístup autem, ani pohyb nestylových osob na tábořišti a to až do ukončení tábora.
– V pátek 16. srpna proběhne stopovací lov jelení zvěře. Úlovkem bude skutečné zvíře (předem zakoupené v oboře a tam i usmrcené dle platné legislativy). To pak bude tradičním způsobem zpracované a společně pak zkonzumované.
– Sobota 17. srpna je vyhrazena pro zpívání, bubnování, tancování, ale také pro společnou hostinu.
– Neděle 25. srpna ve 12. hodin ukončení společného tábora.

Táborová rada a táborová policie bude vytvořena na místě ze zástupců jednotlivých tlup. Určitě můžete očekávat presentace válečnických spolků, soutěže v nejrůznějších sportech a dovednostech a také nějaké to překvapení.
Pokud s sebou přivezete kromě své rodiny i svá zvířata (koně, psy), nezapomeňte jejich očkovací průkazy s potvrzenou veterinární prohlídkou a v případě koní jejich průkazy s rozborem krve. (Pro koně budeme opět zajišťovat píci, pastva by asi nestačila.)

Po příjezdu na tábořiště se prosím nahlaste. U vchodu budou postaveny 2 malovaná týpí – Akiho náčelnické (týpí se žlutými rohatými koni) a Ajči – výběrčí poplatků (žluto bílé s vážkami).

Prosíme všechny, kteří se rozhodli na táboření přijet, aby nejpozději do 31. 7. 2019 potvrdili svou účast na akicita.sapa@seznam.cz
Tyčovina na týpí bude pouze pro ty, kteří ohlásí předem svou účast a tyče si objednají. Polovina připravených tyčí je ještě neočištěná. Očištěné tyče budou přednostně přidělovány účastníkům brigád.
Palivové dřevo je v okolních lesích nedostatkový sortiment. Proto doporučujeme si nějakou zásobu dovézt.
Pitná voda je na místě ve dvou studánkách. V případě vyschnutí budeme vodu pro všechny řešit dovozem z obce. Užitková voda je v místním potoce. Průtok potoka je regulovaný a tak nehrozí jeho vyschnutí. Na tábořišti je vybudovaná koupací tůň.

Poplatek za táboření je 500,- Kč.

 V případě návštěvy pouze na jednu noc a bez vlastního stanu je poplatek 200,- Kč

Členové IC mají  slevu 200,- Kč (počítá se z plné ceny)

Účastnící brigády  0,- Kč

V případě nevratného zaplacení poplatku předem na účet do 31. 7. 2019 je sleva 100,- Kč (111730516/0300 – do zprávy pro příjemce uveďte prosím Letní tábor a Vaše jméno).

 

Podrobnosti

Zahájení:
Srpen 12
Ukončení:
Srpen 25
Rubrika Akce: