Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

SPOLEČNÝ TÁBOR NA MORAVĚ

3.8.2018 @ 12:00 - 12.8.2018 @ 12:00

Tradiční každoroční setkání tlup, rodin i jednotlivců v kulisách indiánského tábora 18. a 19. století. Vítán je každý, kdo má chuť se setkávat s druhými a je ochoten respektovat společná pravidla.

 

Fotky z proběhlé akce najdete například zde: https://www.zonerama.com/AlenkaSchVit/Album/4546858

nebo  : https://sapazi.rajce.idnes.cz/Indiancorral_-_Spolecny_tabor_2018/

Náčelník tábora k tomu napsal:

Drazí přátelé,

jak jste se možná doslechli, mám na starosti letošní Společný letní tábor. Rád bych Vám k němu něco málo napsal.

Je to již téměř pravidlem, že v době konání letního tábora se táboří na vícero tábořištích. Osobně nerozumím určitým antipatiím (louka mi přijde dost velká) nebo tomu, že někdo nejede tábořit, protože je to daleko (daleko je to z Wyomingu do Nového Mexika). Je jedno, kdo tábor pořádá, jakou „hlavičkou“ je zaštítěný. Jde přeci o to, abychom se jednou za rok potkali v co největším počtu – víc lidí, víc možností, víc zábavy, víc zážitků, větší obohacení každého z nás… Ale nebudu nikoho přemlouvat, agitovat (to jsem dělal dost dlouho a možná špatně). Jsem přesvědčen, že kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, důvody si najde. Jen chci, abyste věděli, že je to zkrátka škoda. I pro nové zájemce…

Tak a teď již k táboru samotnému. Po domluvě s ostatními, kteří se rozhodli pomoct, to vypadá, že programu bude požehnaně (vzdělávacího i zábavného). Namátkou vypíchnu to nejzajímavější: výroba pemikanu, zpracování kopřiv na výrobu provazu, zpracování močových měchýřů, povídání o tancích a zpěvu, hra ruky, pacinky, tradiční vaření, vyprávění příběhů, lukostřelba, koně a další. Proběhne samozřejmě hostina i tancování a pokud vše klapne, tak také jedno malé překvapení…

Zahájení tábora proběhne v neděli po poledni a zakončení vidíme na sobotní podvečer. Nechci vás moc zatěžovat organizačními podrobnosti, snad jen důležitá věc ohledně pitné vody – vezměte si s sebou barely či kanystry na dovoz vody autem, prosím.

Na závěr bych se rád zmínil o náčelnictví tábora. Ano, budu všem k dispozici. Ale vzhledem k tomu, že budu na táboře sám se svými dětmi, není v mých silách zvládnout vše osobně a bez pomoci. Proto pevně doufám, že mi nenecháte vše na hrbu a společně se o vše podělíme. Už teď se těším. Doufám, že počasí k nám bude shovívavé a naše modlitby budou vyslyšeny.

Pokud se někdo „bojí“ stylovosti, není nic jednoduššího, než se optat (mne, náčelníka IC, lidí z Rady apod.), vše lze řešit.

Věřím, že se potkáme pod Rychtářovem a užijeme si společné táboření.

Mára

P. S. Prosíme účastníky o nahlášení se do 10. července na e-mail Rady IC: nacelnik.ic@gmail.com.

Podrobnosti

Zahájení:
3.8.2018 @ 12:00
Ukončení:
12.8.2018 @ 12:00
Rubrika Akce: