srdečně zveme všechny příznivce a obdivovatele primitivního života v Severní Americe 18. a 19. století, na:

tradiční každoroční setkání tlup, rodin i jednotlivců v kulisách indiánského tábora 18. a 19. století

Vítán je každý, kdo má chuť se setkávat s druhými a je ochoten respektovat společná pravidla.

Tábor proběhne ve dnech 7. – 15. srpna 2021 v údolí říčky Velké Hané pod obcí Rychtářov na Vyškovsku. Pro nadšené táborníky je možné tábořit již od 31.7. 2021.

– Mapku pro neznalé místa zašleme na požádání.

– Tábořiště se nachází těsně před hranicí vojenského prostoru, a tak je již vjezd do lesa opatřen závorou. Pokud chcete dorazit v jiný než „nájezdní“ den a závora bude uzavřena, shánějte se na tábořišti po Witkovi (od začátku do 4.8.), případně Sapazim (od 4.8. do konce). Ti vám zapůjčí klíče.

– Poplatek za táboření je 100 Kč člen IC / 300 Kč nečlen. Děti do 15  let zdarma. V případě, že přijedete jen na jednu noc a bez vlastního stanu, platíte polovinu uvedené částky.

– Dále žádáme všechny účastníky, aby v souladu s aktuálně stanovenými pravidly MZČR měli pro účast připraveno potvrzení o splnění podmínek pro účast na hromadných akcích (očkování/negativní test/prodělání nemoci covid-19 atd.). *

– Parkování by tento rok mělo být tentokráte hned na sousední louce (mezi tábořištěm a brodem). Bude ovšem jen pro vozy s nádobou pod motor na zachytávání případných úniků provozních kapalin. Bez této nádoby bude parkování až ve vsi!

Z programu:

Sobota 7.8. – Nájezdní den: Je možné vjet autem na cestu vedoucí přes tábořiště. Není možné zajíždět na travnaté plochy.

Neděle 8.8. – Zahájení tábora: Vjezd je zapovězen již od 00 hodin. Slavnostní zahájení proběhne v odpoledních hodinách.

Úterý 10.8. – Přenáška o kamenné industrii spojená s praktickými ukázkami a možností si vše vyzkoušet: Pokud budete chtít štípat, je nutné mít s sebou ochranné brýle (požadavek přednášejícího P. Zítko).

Středa 11.8. – Dětský den pod taktovkou strýčka Čikaly

Čtvrtek 12.8. – Odpolední burza

Pátek 13.8. – Wačhipi

Neděle 15.8. – Ukončení tábora: Autem bude možný vjezd od 8:00 hodin. Tomu, kdo by chtěl odjet již v sobotu 14.8., bude po domluvě umožněn vjezd na tábořiště pro rychlou nakládku.

Dále se můžete těšit na různé hry pro všechny věkové kategorie (lakros, pacinky, hohcem atd.), loveckou stezku (snad s jelení zvěří), jednu z Chodího inovativních přednášek o starých technologiích, večerního Dědečka bubna a mnoho dalšího. Vítané budou vaše různé spolkové i jiné aktivity.

Tábor je otevřen pro každého, komu se líbí táboření v indiánském stylu, bez ohledu na to, jestli je běloch, černoch, asiat či indián. Je jedno, zda jste woodcrafter, člověk provozující experimeciální archeologii či oživenou historii nebo jen vyjedete jednou za rok na dětský tábor v indiánském stylu. Nezáleží ani na tom, jak hluboké znalosti máte o národech obývajících Severní Ameriku a o jejich životě. Důležitý je zájem o indiány, tolerance k druhým a alespoň základní stylové oblečení a vybavení (táboření bude probíhat ve stylu DO roku 1890).

Pokud s sebou přivezete kromě své rodiny i svá zvířata (koně, psy), tak  nezapomeňte jejich očkovací průkazy s potvrzenou veterinární prohlídkou a v případě koní jejich průkazy s rozborem krve

Po příjezdu na tábořiště se prosím nahlaste u Witka (do středy 4.8.), nebo Sapaziho (od středy 4.8.).

Palivového dřeva je v okolních lesích dostatek. Voda se bude přivážet v barelech.

S dotazy a pro nahlášení účasti se obracejte na náčelníka IC, Akiho (akicita.sapa@seznam.cz).

* Aktuální znění Mimořádného opatření dle usnesení vlády ČR je zveřejňováno na adrese https://covid.gov.cz/opatreni/pohyb-venku

My jsme pro vás v příloze „Mimořádné opatření – účast na hromadných akcích“ udělali výtah z dokumentu, který je nyní v platnosti, a to pouze body týkající se našeho tábora. Sledujte však, prosím, případné změny v opatřeních!

Organizátorem Společného tábora je Indian Corral W.I., z.s. Dle usnesení vlády se organizátorovi akce nařizuje u osoby před účastí na akci, na niž je regulován vstup, kontrolovat splnění podmínek. Osobě se nařizuje mu splnění podmínek prokázat!  V případě, že osoba splnění podmínek podle bodu I/16 neprokáže, je organizátor akce povinen takové osobě neumožnit účast na akci.

Žádáme vás proto, abyste měli potřebné dokumenty v pořádku! Při příjezdu po vás budeme žádat čestné prohlášení, které si, prosím, předem vytiskněte a vyplňte (vzor viz příloha „Čestné prohlášení – účast na Společném táboře“; k dispozici bude na místě i několik vytištěných formulářů).

Věřte, že z toho nemáme vůbec žádnou radost, ale pod hrozbou (pro nás likvidační) pokuty na tom budeme muset trvat. Myslete na to, prosím, včas – není v našich možnostech zajistit dostatek samotestů na místě. Můžete si o tom myslet, co chcete, ale dodržet tato pravidla musíme. Věříme, že si zachováme vzájemně přízeň, nenecháme se tím odradit nebo znechutit a akci si i tak užijeme.