Indian Corral W. I., z. s. srdečně zve všechny příznivce a obdivovatele primitivního života v Severní Americe 18. a 19. století, na:

Společný tábor 2022

tradiční každoroční setkání tlup, rodin i jednotlivců v kulisách indiánského tábora 18. a 19. století

Vítán je každý, kdo má chuť se setkávat s druhými a je ochoten respektovat společná pravidla.

Tábor proběhne ve dnech 6. – 14. srpna 2022 na tábořišti Mastná řeka u obce Chylice na Toužimsku. Pro nadšené táborníky je možné tábořit již od 30. 7. 2022.

– Mapku pro neznalé místa zašleme na požádání.

– Poplatek za táboření je 200 Kč člen IC / 400 Kč nečlen. Děti do 15 let a brigádníci na tábořišti zdarma. V případě, že přijedete jen na jednu noc a bez vlastního stanu, platíte polovinu uvedené částky.

– Parkování v místě, ale nezapomeňte si nádobu pod motor na zachytávání případných úniků provozních kapalin. Bez této nádoby bude parkování až ve vsi!

Z programu:

Z programu se určitě můžete těšit na workshop ohýbání dřeva – hlavně luků. Účast opět přislíbil Petr Zítka, takže určitě se můžete těšit na kurz štípání kamenné industrie a snad dojde i na osazování kamenných čepelí do rukojetí.

Čtvrtek 11. 8. – Odpolední burza

Pátek 12. 8. – Wačhipi

Neděle 14. 8. – Ukončení tábora: Autem bude možný vjezd od 12:00 hodin.

Dále se můžete těšit na různé hry pro všechny věkové kategorie (lakros, pacinky, hohcem atd.), loveckou stezku, večerního Dědečka bubna a mnoho dalšího. Vítané budou vaše různé spolkové i jiné aktivity.

Zvláštností letošního tábora bude připravovaná tématická „bobří medicína“….

Tábor je otevřen pro každého, komu se líbí táboření v indiánském stylu, bez ohledu na to, jestli je běloch, černoch, asiat či indián. Je jedno, zda jste woodcrafter, člověk provozující experimeciální archeologii či oživenou historii nebo jen vyjedete jednou za rok na dětský tábor v indiánském stylu. Nezáleží ani na tom, jak hluboké znalosti máte o národech obývajících Severní Ameriku a o jejich životě. Důležitý je zájem o indiány, tolerance k druhým a alespoň základní stylové oblečení a vybavení (táboření bude probíhat ve stylu DO roku 1890).

Pokud s sebou přivezete kromě své rodiny i svá zvířata (koně, psy), tak nezapomeňte jejich očkovací průkazy s potvrzenou veterinární prohlídkou a v případě koní jejich průkazy s rozborem krve

Palivového dřeva je v okolních lesích dostatek. Voda je také v místě.

Letošní setkání povede na místě utvořená táborová rada. Po příjezdu na tábořiště se prosím nahlaste u Pedra.

Vzhledem k očekávané letošní vyšší účasti opět zavádíme rezervaci na týpiové tyče. Závazně bude rezervace přijata až po zaplacení nevratné zálohy 200,- Kč (bude následně odečtena z vašich táborových poplatků). Rezervaci je nutné uhradit na corralový účet: 111730516/0300, do poznámky pro příjemce pak uveďte heslo „rezervace tyčí“ a vaše jméno či přezdívku. Rezervaci přijímáme pouze na 25 sad. Současně žádáme všechny, aby netábořili v po jednom v týpí, ale aby se domluvili s přáteli a tábořili společně.

S dotazy a pro nahlášení účasti se obracejte na náčelníka IC, Akiho (akicita.sapa@seznam.cz).