tradiční každoroční setkání tlup, rodin i jednotlivců v kulisách indiánského tábora 18. a 19. století

Vítán je každý, kdo má chuť se setkávat s druhými a je ochoten respektovat společná pravidla.

Tábor proběhne ve dnech 5. – 13. srpna 2023 v údolí říčky Velké Hané pod obcí Rychtářov

na Vyškovsku. Pro nadšené táborníky je možné tábořit již od 29. 7. 2023.

– Mapku pro neznalé místa zašleme na požádání.

– Poplatek za táboření je 250 Kč člen IC / 500 Kč nečlen. Děti do 15 let a letošní brigádníci zdarma. V případě, že přijedete jen na jednu noc a bez vlastního stanu, platíte polovinu uvedené částky. Poplatky je možné uhradit hotově na místě, nebo předem (nejpozději do 3. 8. 2023) na účet IC – 111730516/0300, v takovém případě uvádějte do zprávy heslo TÁBOR 23 a jméno a počet osob za které platíte.

– Parkování by tento rok mělo být tentokráte hned na sousední louce (mezi tábořištěm a brodem). Bude ovšem jen pro vozy s nádobou pod motor na zachytávání případných úniků provozních kapalin. Bez této nádoby bude parkování až ve vsi!

Z programu se můžete těšit na různé hry pro všechny věkové kategorie (lakros, pacinky, hohcem atd.), V průběhu celého tábora bude probíhat celotáborová aktivita, tentokrát 4. ročník „Partyzánského samopalu Sedícího býka“, dále časově neumístěný Chodího workshop zpracování močových měchýřů a býčích varlat (výroba vaků na vodu, na ostny, chřestidel apod. – materiál bude k dispozici). Očekávejte i večerního Dědečka bubna a mnoho dalšího. Vítané budou vaše různé spolkové i jiné aktivity, atd.

Pátek a sobota 4. a 5. 8. – Nájezdní dny: Je možné vjet autem na cestu vedoucí přes tábořiště. Není možné zajíždět na travnaté plochy.

Neděle 6. 8. – Zahájení tábora: Vjezd je zapovězen již od 00 hodin. Slavnostní zahájení proběhne v odpoledních hodinách.

Pondělí 7. 8. – Odpolední burza

Úterý 8. 8. – Workshop: Hliněné nádoby a jejich použití od Jelena.

Čtvrtek 10. 8. – Workshop: Luky a šípy s Georgem.

Sobota 12. 8. – Wačhipi za účasti kapely Detvan.

Neděle 13. 8. – ve 12. hodin ukončení tábora.

Tábor je otevřen pro každého, komu se líbí táboření v indiánském stylu, bez ohledu na to, jestli je běloch, černoch, asiat či indián. Je jedno, zda jste woodcrafter, člověk provozující experienciální archeologii či oživenou historii nebo jen vyjedete jednou za rok na dětský tábor v indiánském stylu. Nezáleží ani na tom, jak hluboké znalosti máte o národech obývajících Severní Ameriku a o jejich životě. Důležitý je zájem o indiány, tolerance k druhým a alespoň základní stylové oblečení a vybavení (táboření bude probíhat ve stylu DO roku 1890).

Pokud s sebou přivezete kromě své rodiny i svá zvířata (koně, psy), tak nezapomeňte jejich očkovací průkazy s potvrzenou veterinární prohlídkou a v případě koní jejich průkazy s rozborem krve.

Letošní tábor povede na místě utvořená Táborová rada (stejně jako loni). Za IC v ní budou Pedro a Sapazi a u nich se po příjezdu i ohlaste.

Palivového dřeva je v okolních lesích dostatek. Voda se bude přivážet v barelech. Vaše dotazy a přihlašování účastníků směřujte na corralovou adresu nacelnik.ic@gmail.com.

Upozorňujeme všechny, že tábořiště se nachází již ve vojenském prostoru a vjezd tam je uzavřen branou. Pokud bude brána zamčena je zapotřebí si dojít pro klíče na tábořiště. V nájezdní dny by měla být otevřena.

Jestliže se chystáte přijet již v týdnu před samotným táborem, je zapotřebí se předem ozvat a domluvit se, aby byl někdo zodpovědný (správce Witko – nebo jím pověřený člověk) s klíči na místě.